Огляд ситуації на ринку добрив за тиждень з 02.07 по 06.07

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Підсумки ділового тижня з 02.07 по 06.07 на ринках мінеральних добрив в Україні та світіОгляд ситуації на ринку добрив в Україні за тиждень з 02.07 по 06.07. Погляд Кyiv Mercantile Exchange | КМЕ.

Основні події тижня:

  • Українські заводи масово запускають виробництво
  • Зростання цін на сировину вплинуло на українських аграріїв
  • Нітроамофоска повільно зростає в ціні;
  • В Кривому Розі запускається виробництво гранульованого сульфату амонію

Комплексні добрива продаються з невеликою активністю, найбільший попит на півдні країни.

Селітра на липень продається по 8300 грн/т, CPT, ціна зросла на 500 грн/т за тиждень.

В Україні дефіцит карбаміду, вільні обсяги є тільки у ОПЗ. Ціна ОПЗ – 9348 грн/т. Аграрії змушені купувати карбамід дорожче.

Зросла в ціні на 200 грн/т, Нітроамофоска.

NP 12:24 сумарно за 5 тижнів прибавив аж 1700 гривень.

Залишається актуальним дефіцит амофосу, ціна якого сягнула 17000 грн/т, вагон.

На базі Криворізького Центрального Рудоремонтного заводу Метінвест будує грануляцію сульфату амонію виробництва Авдієвського, Запорізького, Дніпровського коксохімів та Азовсталі.

Першими із високими цінами на добрива стикнуться великі агровиробники. Поки що вони не квапляться із купівлею комплексних азотних добрив. А ось малі аграрії, розуміючи ситуацію, активно закуповують добрива по нових цінах на півдні та сході України.


 

Огляд новин на світовому ринку добрив за тиждень з 02.07 по 06.07. Погляд Кyiv Mercantile Exchange|КМЕ.

Основні події тижня:

 • Світовий ринок карбаміду стабілізувався
 • На світовому ринку зростають ціни на фосфорну кислоту
 • Нові рекорди ціни на нітратні добрива на Балтиці
 • Почали підніматись ціни на аміак в США

Інтерес аграрних покупців всього Світу прикутий до зростання цін на фосфорні та азотні добрива. Зрозуміло, що поточний рівень цін не остаточний, протягом липня очікуються зміни. Корегування ринку слід очікувати в середині серпня. Індійський тендер по фосфорній кислоті показав зростання цін від попередніх на 28 дол. США/т, що дозволило ОСР (Марокко) підняти ціни і на фосфорні добрива.

Після зростання цін на карбамід протягом червня, на початку липня покупці значно зменшили активність, але ціни не впали. Основна умова стабільності – зростання цін на інші добрива.

На Балтиці карбамід продавався по 255 дол. США/т, подальше зростання гальмується низькою активністю міжнародних трейдерів.

Близький Схід показує стабільне повільне зростання, за тиждень цін піднялась на 5 дол. США/т, пропозиції зафіксовані на 270-275 дол. США/т, FOB.

Потужний європейський попит спричинив зростання ціни на селітру до 205-210 дол. США/т, FOB-Балтика. Угоди перестали укладати, з врахуванням досягнутих цін.

 

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних по торгам та заявкам на покупку і продаж товарної онлайн біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.Kyiv Mercantile Exchange | КМЕ – новітня українська товарна онлайн біржа. Яка реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн.