NPK добрива дешевшають. Встигніть купити за вигідною ціною!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
нпк добрива на ринку мінеральних добрив дешевщають

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки другого тижня травня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індія викупила на тендері 740 тис. тонн карбаміду
  • Аміак продовжує дешевшати
  • Ціни на світовому ринку КАС зростають

Постачальники карбаміду несподівано отримали величезний попит з боку Азії, індійський тендер дозволяє далі збільшувати ціни. Але найкращою новиною для українців стало те, що Дніпроазот продав через Ameropa 52 тис. тонн карбаміду саме в Індію. В середині 2000-х Україна була одним з найбільших постачальників карбаміду в Індію, а у В’єтнамі – головним постачальником. Згодом Китай взяв під контроль поставки на ці ринки. Зараз тимчасово український товар знову може постачатись в Індію, конкуруючи із товаром, що виробляється з газу вартістю в 27-30 дол. США/тис. куб. м. При цьому український товар було куплено по ціні 235 дол. США/т, FOB, остання партія.

Дуже потужні закупки карбаміду відбулись в Єгипті – 200 тис. тонн за тиждень, Саудівська Аравія та Алжир на минулому тижні також продавали товар. В той же час, дешевий товар із Азії іде в Латинську Америку. В портах Бразилії іранський товар у травні продавався по 260 дол. США/т, CFR.

Іран постачатиме товар в Китай та М’янму.

Якщо ціна на КАС наприкінці квітня обвалилась на 27-41% в регіоні Чорного моря та Середземного моря, то вже на травень почали зростати європейські котирування. А згодом і в регіоні Середземномор’я, де не останню роль зіграли вчасні продажі всього обсягу КАС єгипетськими виробниками. Наразі вільний КАС в Середземномор’ї знайти досить важко.

На фоні дорогого КАС та карбаміду дешевшає аміак. Світова ціна впала в Чорному морі через надлишок пропозиції. На травень ціни не перевищують 220-225 дол. США/т. Експерти схильні прогнозувати подальше падіння цін, однак ринок вже близький до найнижчої відмітки, що неминуче вплине на ціну азотних добрив.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні справжні мусони призвели до повного водного відновлення
  • NPK добрива дешевшають
  • Українські хіміки налаштовані на відновлення виробництва
  • В квітні імпорт аміачної селітри знизився на 73%

Дощова погода дозволила аграріям розтягнути сезон внесення селітри та карбаміду. Азотні добрива дешевшали повільно. Карбамід не опустився нижче 10400 грн/т, СРТ. Селітра опустилась до 8200-8400 грн/т, така ж ціна залишилась при продажу зі складів.

Дощі збільшили кількість вологи в родючому шарі ґрунту, що миттєво призводить до інтенсивної появи бур’янів, тож в аграрія з’явились інші проблеми і викуп добрив припинився. Наразі активніше купують карбамід, його ціна не перевищує 11200-11500 грн/т, склад.

Тримати високі ціни на NPK добрива російські постачальники не в силах. По-перше, купують дуже неактивно, по-друге, конкуренти вже почали знижувати ціни. Сумський виробник добрив Сумихімпром вийшов із пропозицією виробляти NPK, це 10:26:26 та NPK 16:16:16. Майже весь обсяг добрив одразу викупив Ерідон, за попередньою інформацією, ціна на ціни добрива для аграрія знизилась на 1000 грн/т.

Тож Сумихімпром, так само як і виробники азотних добрив, вже мають плани на осінь і отримали карт-бланш – більш дешеву сировину. Наразі виробляти селітру з імпортного аміаку набагато дешевше, ніж з газу, купленого в Україні.

Імпорт аміачної селітри в квітні зменшився на 73% за даними Держкомстату та ІА Інфоіндустрії. Зниження відбулось через скорочення запитів з боку трейдерів, відносно високу ціну на квітень, навіть через дощову погоду. Окремі господарства не внесли нітрат амонію через те, що не могли вийти в поле, хтось навіть не встиг засіятись і буде сіяти бобові (сою).

Про ці та інші проблеми пройдуть тематичні дискусії та виступи на Турецькому форумі із живлення рослин, що відбудеться в Анталії 21-25 травня 2019 року. Серед учасників форуму – 70% українських компаній, п’ять компаній виробників добрив з України, три виробника з Туреччини.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців