На українському ринку селітри – дефіцит, а КАС в черговий раз виросла в ціні

Огляд ринку мінеральних добрив
карбамід, кас, вас, селітра, кме

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: основні події на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • Ціни на карбамід на світових ринках стабілізувались
  • Обсяги торгівлі карбамідом падають
  • Аміак суттєво виріс у ціні у США
  • Котирування КАС продовжили зростати

Спотових угод на ринках чорноморсько-балтійського регіону по карбаміду не укладалось. Котирування номінально становлять за прильований товар $290-295 за тонну, FOB, Чорне море, за гранульований – 3$17-322 за тонну, FOB, Балтійське море. В інших регіонах постачання обсяги продажів також мінімізувались.

В Бразилії попит на карбамід надзвичайно активний, але споживачі не можуть придбати його так дорого. Тому постачальники знизили ціни до рівня нижче $340 за тонну, CFR. Бразилія і деякі країни Південної Азії залишаються основними покупцями карбаміду.

Угода по аміаку в Южному підтвердила рівень минулого тижня – $350-360 за тонну, FOB. Але багато спостерігачів очікують на пом’якшення світових цін.  

Тим часом в США на внутрішньому ринку CF Industries підняв ціну на аміак на $30 за коротку тону. Ціни інших виробників також зросли. Причинами здорожчання стало наближення сезону прямого внесення та закриття навігації по Міссісіпі. Обидві події мають відбутися найближчим часом.

Ціни на аміачну селітру російські виробники тримають на рівні від 190 долларів, а турецькі – $205-210 за тонну, FOB. Покупці розхитують котирування, пропонуючи $175-180 за тонну, FOB. Реальна ціна все ж таки ближча до рівня виробників. Завдання для постачальників – протриматись до початку формування запасів на домашніх ринках в регіону виробництва, тобто до середини листопада.

Скорочується доступність сульфату амонію у Китаї. Екологічна інспекція закрила одне із виробництв, на черзі – ще одне. Однак ціни поки встояли на рівні близько $120 за тонну, FOB, для капролактамового кристалу. Постачальники СНД і ЄС сконцентровані на обслуговуванні домашніх ринків.

КАС в черговий раз виросла в ціні і стала найдорожчим азотним добривом. На Балтиці ціни підвищилися на тлі хорошої торгівлі до 240-250 за тонну, FOB.

Російські виробники відзначають зниження закупівель МАР Бразилією, проте хороший попит на DAP в Європі. Ціни на Балтиці залишилися на рівні $428-435 за тонну на MAP, і $430-455 за тонну, FOB на DAP.

На ринку калійних добрив відзначається відмінний попит у всіх світових регіонах. Виробники ледь встигають відвантажувати калій хлористий в Індію, Китай і Бразилію. Ціни на Балтиці на стандартний калій хлористий становлять $250-265 за тонну, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

  • На ринку селітри – дефіцит
  • Селітри достатньо у виробників, однак на ринок не відвантажується
  • Імпортери завозять великі обсяги із різних країн
  • З листопаду дорожчає калій
  • Ціни на азотні і фосфорні добрива слабшають
  • За позовом Укртрансгазу суд зобов’язав ОПЗ виплатити 441 млн грн.

Української селітри у виробників достатньо – на заводах і в мережі дистрибуції. Черкаський «Азот» і «Рівнеазот» працюють. Але трейдери нервують, адже не можуть селітру придбати. У свою чергу вони почали імпортувати значні її обсяги – із Грузії, Туреччини, Казахстану, Узбекистану. Ціна поповзла вниз. Не дивлячись на прайсові ціни у 10500-10750 грн/т, у портах можна знайти імпортний товар з ціною нижчою на 500 грн і більше.

Ціна на сечовину залишилась на рівні 12000-12200 грн/т, але також можуть давати значні знижки, особливо на товар із Середньо Азії.

Деякі оператори значно знизили ціну на кристалічний сульфат амонію. В різних регіонах України його можна придбати зі складів по ціні 6000-6100 грн/т.

З листопада буде підвищено ціни на калій хлорид, що пов’язано з відпускною ціною білоруського постачальника. Поки ціна складає у мережах збуту 10800-10900 грн/т.

Попит на NP і NPK-добрива падає і надалі, так як сезон внесення завершується. Нітроамофоску пропонують за 13500 грн/т на складах, хоча дорогий обсяг змушує тримати і більш високі ціни. Сумська діамофоска від виробника і на складах імпортерів коштує 14800-15000 грн/т, а при гуртовій закупівлі – на 600-700 грн нижче, на умовах СРТ.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн.