На ринку мінеральних добрив новий гравець – SOCAR Carbamide Plant

Діяльність КМЕ, Наші новини
argus мінеральні добрива товарна біржа кме
Дирекція Товарної біржі КМЕ на Конференції «Argus. Мінеральні добрива 2019. Виробництво та логістика в Каспійсько-Чорноморському регіоні».

На Міжнародній Конференції в Баку 14-15 березня зібрались близько 200 операторів ринку мінеральних добрив з 23 країн з Близького Сходу, Східної Європи, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та країн СНД, а також міжнародні торгові, транспортно-логістичні компанії, дистриб’ютори.

«Ні для кого не секрет, що Україна – сільськогосподарська країна. На теперішній час, вітчизняні заводи працюють не на повну потужність. Деякі мінеральні продукти азотної групи імпортують на 10 – 20 доларів дешевше з інших країн. Наприклад карбамід, котрий Україна «споживає» близько 3 млн. тонн на рік, деякі трейдери-імпортери тримають у торговому портфелі як «must have», торгувати ним можна цілий рік. Багато з присутніх виробників та трейдерів на цьому заході вважають ринок України преміальним» – поділилася заступник комерційного директора Товарної біржі КМЕ Катерина Ілюшенко.

Окрім обговорення тенденцій та перспектив регіону, гості конференції відвідали новий завод SOCAR Carbamide Plant та мали можливість побачити нові потужні лінії виробництва гранульованого карбаміду.

За словами технологів заводу SOCAR Carbamide Plant, виробнича потужність підприємства становить 1200 тонн/добу аміаку та 2000 тонн/добу карбаміду марки Б, що в 4 рази перевищує попит Азербайджану. Це означає, що завод усуне необхідність в імпорті азотних добрив.

SOCAR Carbamide Plant оснащений автономними цехами санітарної та хімічної підготовки води та власною азотною установкою. Готовий карбамід зберігається насипом на складі потужністю 60 тис. тонн, а також у мішках по 40 кг на складі потужністю 20 тис. тонн. Також на заводі встановлений додатковий резервуар для зберігання до 10 тис. тонн аміаку. Це недоторканий запас, яким можливо буде скористатися у разі необхідності, щоб не порушити цикл роботи підприємства.

SOCAR Carbamide Plant почне експорт добрив в травні 2019 року. Сучасне автоматизоване виробництво дозволить не тільки задовольнити внутрішню потребу Азербайджану в азотних добривах, а й виступити з експортним потенціалом в Каспійському та Чорноморському регіоні.

Хаял Джафаров, директор заводу SOCAR Carbamide, повідомив, що завод планує експортувати до 500 тисяч тонн карбаміду в рік. Велика частина буде поставлятися в Туреччину та на ринки Чорного і Середземного морів. Загалом планують експортувати близько 70% обсягу виробництва, але питання логістики товару залишається відкритим.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців