На Чорному морі подорожчала селітра!

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив
селітра в портах чорного моря

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки першого тижня травня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індійський тендер залучив обмежену пропозицію та показав вищі ціни
  • Селітра подорожчала на Чорному морі
  • Ціни на аміак в США різко знизились

В США аміак продається на 18 дол. США/т дешевше, ніж в квітні. Травень завжди проходить із зниженням ціни аміаку, але цього року ціни не впали так, як в минулі. Слід зазначити, що відносно ціни карбаміду та селітри, аміак дуже дешевий. Низька ціна аміаку відображується на закритті потужностей. Наразі в Тринідаді більша частина потужностей працює, тож логічно, що ціни було знижено. Слід зазначити, що ціни на аміак на Чорному морі знизились всього на 10 дол. США/т, тож Туреччині вигідніше купувати аміак в Тринідаді, для продажу на найближчі ринки російським виробникам потрібно ще більше знижувати ціни.

Низька вартість аміаку як сировини вигідна українським виробникам селітри. Наразі аміак імпортний – в два рази дешевше, ніж той, що виробляють із газу в Україні.

Селітра на Чорному морі подорожчала через низку продажів болгарського та турецького продукту на ринки Індії та Латинської Америки. В травні селітра зросла до ціни 188-190 дол. США/т. Натомість, ціни на селітру в Польщі впали. Що пояснюється стрімким скороченням закупки нітрату амонію європейцями.

На ринку карбаміду ми бачимо скорочення пропозиції великих обсягів. Індійський тендер компанії ММТС не зміг залучити пропозицій на 800 тис. тонн. Наразі лише половина обсягів поставок можлива з Близького Сходу. Тож ціни у інших виробників можуть бути вищими, або ж тендер перенесуть. Вже зараз ціна карбаміду зросла на 20 дол. США/т. Навіть Пакистан встиг купити 100 тис. тонн карбаміду.

Інші країни регіону потерпають від посухи, що зменшить купівлю карбаміду. Так, в Таїланді рівень води в річках на 30% нижчий за звичайний. Цей фактор вже вплинув на скорочення закупівлі NPK добрив в Південно-Східній Азії.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні почався сезон закупівлі NPK. Інтерес є до всіх марок
  • Ціни на азотні добрива знизились і продовжать зниження на початку літа
  • 21-25 травня в Туреччині пройде Форум із живлення рослин, де зберуться основні постачальники добрив в Україні

Активність аграріїв в купівлі NPK тільки нарощується. Хоча агрохолдинги питають про NPK та передусім NPK 16:16:16, високий сезон почнеться в червні. Наразі російськи виробники не продали на травень навіть 20 тис. тонн NPK, що говорить про зависокі ціни на нітроамофоску. Агрохолдинги очікують ціни не вище 280-290 дол. США/т, DAF. Це поки що недосяжний рівень, однак він здатен збільшити обсяги закупівлі в декілька разів. Економія по внесенню NPK може змусити купувати менше нітроамофоски та збільшити закупівлю NPK 10:26:26. Такі марки як 8:19:29 ще досить активно купуються, хоча вони осінні.

Ціни на азотні добрива вже падають до рівня 7200-7400 грн/т, станція постачальника. Ціни, які вже зафіксовано на літо на польську селітру, нижче цього рівня. Тим не менш, українська селітра продається по 7500 грн/т, СРТ. Зниження йде повільно, це пов’язано із запасами більш дорогого продукту.

Карбамід продається по цінах 9800-10000 грн/т, СРТ. Поки що ціноутворення на червень гнучке, єдиної ціни не існує. Якщо купується велика партія, пропонуються і привабливі ціни. Єдиний мінус – влітку споживання карбаміду не перевищує 10% від річного. Основний пік споживання – квітень-перша половина травня.

Питання споживання азотних добрив, їх ціни та собівартості готової агропродукції будуть підніматись на турецькому Форумі із живлення рослин, що пройде 21-25 травня в Анталії. Форум дозволить залучити турецьких виробників добрив, традиційно активні учасники – українські трейдери та основні виробники добрив в Україні. Подія знакова для ринку і дозволяє зробити висновки із весняного сезону, підготувавшись до осіннього.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на березень 2019 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 4,5 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців