Карбамід різко впав у ціні у світі, як і КАС. В Україні б’є рекорди продаж аміачна селітра

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки другого ділового тижня лютого 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Значне зниження ціни на діамоній фосфат не дало поштовху до падіння цін на інші фосфорні добрива
  • Єгипетські виробники продали за тиждень 120 тис. тонн карбаміду, ціна – значно нижче за попередню
  • Карбамід дешевшає повільно, однак російський продукт дуже знецінено

Українські виробники не виключають експорту карбаміду в березні. Наразі всі експортні обсяги на лютий продано. На внутрішній ринок пропонується обсяг близько 80 тис. тонн. Запуск ОПЗ можливий на наступному тижні.

Ціна на карбамід на Балтиці сягнула рівня 240 дол. США/т. Пропозиції окремих трейдерів вже називаються на рівні 235 дол. США/т, поки що таких низьких цін не відмічалось. Ціни на карбамід на Чорному морі знаходяться на рівні 255-265 дол. США/т, FOB. Можливо у березні ціна знизиться до 250 дол. США/т.

Арабські країни теж змушені знижувати ціни пропозицій на карбамід. На березень товар пропонують по 270 дол. США, FOB, тоді як трейдери просять 262-265 дол. США/т, FOB.

Ціни на аміак продовжили зниження після нетривалої стабілізації. Котирування на Чорному морі на березень складали 280-285 дол. США/т, FOB. Трейдери просять ціни до 280 дол. США/т, FOB. Світовий ринок показує рівень на 10-15 дол. США/т нижчий.

Складна ситуація із калієм хлористим, на світовому ринку ціни зросли, а ринок Східної Європи почав активно купувати NPK добрива із високим вмістом калію. Тож можна очікувати слабкі продажі калію хлористого в регіонах, близьких до України.

КАС впродовж січня подешевшав на 14% на Чорному морі.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Аміачна селітра активно продається як зі складів, так і вагонами
  • Дніпроазот почав фасувати добрива у біг-бег прямо на заводі
  • Карбамід почне імпортуватись із Туркменії
  • Дефіцит сульфату амонію залишається

Складна ситуація із сульфатом амонію через нестачу товару у виробників, дефіцит сформувався ще в січні, наразі ціни зросли на 100-200 грн/т і товар пропонується по 8200-8300 грн/т, СРТ. Українського сульфату коксохімічного походження на ринку дуже мало. То ж домінує імпортний продукт, адже Сумихімпром не виробляють сульфат амонію.

Сумихімпром планує запустити виробництво NPK 15:15:15 та NP 12:24. Наразі закуплено сировину.

Аміачна селітра б’є рекорди продаж кожен день. Товару на ринку достатньо, хоча його і нерівномірно розподілено. Ціна на півдні – 10100-10200 грн/т, порт, з доставкою – від 11000 рн/т, на складах – 11300-11800 грн/т. Важливо відмітити, що аграрії не торгуються за селітру. Це означає, що ринок спотовий і досить об’ємний. Відомо, що фермери тримають великі обсягу кукурудзи на експорт, одразу після її продажу вони купують добрива. Можна очікувати, що ціна селітри в окремих випадках на складах сягне 11800-11900 грн/т.

Дніпроазот вже фасує карбамід на власному складі. Це дуже добре, адже завод фасує теплий «свіжий» товар, який набагато краще зберігається, гранула не втрачає властивостей. При цьому ціна на карбамід не перевищує 11300 грн/т, завод в бегах.

Середня ціна на продукт в регіонах знаходиться в межах 11900-12000 грн/т, вагон.

Перша крупна партія туркменського карбаміду в 25-30 тис. тонн з’явиться в Україні вже в березні. Вже на той час ринок буде насичено українським карбамідом. Тим не менш, це не буде приводом до зниження ціни. Очікується, що сезон в Україні закінчиться із ціною 11400-11500 грн/т, СРТ. Цього року карбамід буде продаватись до травневих свят.

Також ситуація на ринку КАС змушує замислитись трейдерам. Адже ринок активний, світові ціни знижуються, але купувати для України великими обсягами трейдери не ризикнуть, тож будемо спостерігати за розвитком подій!

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 2018 рік сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців