Фосфорні добрива дешевшають в Україні. Трейдери готуються до азотного сезону

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки станом на 18 вересня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Тендер в Індії послабив напруженість на ринку карбаміду
  • КАС в США і ЄС знову дешевшає, а селітра ледь втримує позиції
  • Насичення європейського ринку NPK продовжується, ціни на фосфорні трохи зросли

Виробники карбаміду дочекалися тендера ММТС в Індії. Це знімає глобальне напруження до середини жовтня. За деякими підрахунками, в Індію в термін до 16 жовтня буде закуплено 600-700 тис. тонн. Збір заявок проходив до п’ятниці 13 вересня. Чекаємо на результат.

Продажі карбаміду на Чорному морі продовжилися. ОПЗ вже стабільно працює з Dreymoor. Чергова продана партія призначена для ринку Індії. Який принцип роботи і яка ціна за тонну, сторони не розкривають. Dreymoor також торгує гранульованим карбамідом виробництва Socar.

Попит на аміачну селітру залишається слабким. Російські виробники возять товар до Бразилії та інших країн Латинської Америки згідно зі старими або через власні трейдерські структури. Чорноморська ціна номінально складає 170-185 дол. США/т, FOB, а балтійська – на 5 доларів дорожче. Ціни на КАС знижуються в США і Франції. В інших регіонах поки що без змін.

Комплексні добрива залишаться популярними в Північній півкулі, але надлишок товару відчувається.

Зниження цін на DAP протягом двох тижнів в Китаї і Індії поки що припинилося і ціни переважно залишилися на колишньому рівні.

Після заяви компанією Mosaic про зупинку виробництва на заводі в Луїзіані ціни в США виросли на DAP і МАР до 311-322 дол. США/т і 318-320 дол. США/т, FOB-Новий Орлеан, відповідно.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Український ринок азотних насичується товаром
  • ОПЗ встигає продати більшу частину, є вільні обсяги для внутрішнього ринку
  • Фосфорні добрива знову дешевшають

Після здешевлення NPK від білоруських та європейських постачальників, ціни в Україні суттєво знизились. Свій вплив на зниження внутрішніх цін надав курс гривні до долара США.

Той самий курс змушує аграріїв притримувати продаж готової продукції. Наразі ціни на зерно ще знизились і обсяги продажів скоротились.

Важливо також розуміти, що до середини вересня не було дощів, сіяти в суху землю не можна. Короткі дощі, що очікуються по території центральної та західної України, покращать ситуацію. Почнуть купувати добрива невеликі агровиробники. Складські продажі мають зрости, хоч і не так, як чекали на осінь.

Ostchem збільшив вироблення селітри до 140 тис. тонн на місяць. До кінця року не планується скорочення, а навесні відремонтують агрегат в Черкасах, що дасть додатково 40-45 тис. тонн.

Таким чином, селітри буде достатньо, але ціна все ще зависока для аграріїв для закупівлі на зимове зберігання.

Селітра на складах пропонується по 7500-7700 грн/т, бег/мішок. Конкурентними є інші азотні: карбамід – 8400-8500 грн/т, склад, а сульфат амонію – 7500-7700 грн/т. Хоча сульфат по діючій речовині дорожчий за селітру, але восени саме амонійний азот краще себе показує для озимини.

ОПЗ планує поставити на внутрішній ринок 10 тисяч тонн карбаміду. Товар пропонуватиметься по цінах, що існують на ринку. Імпорт майже не пропонується, бо не проходить в цінові рамки українських виробників.

Низька активність агросектору та великий обсяг імпорту фосфорних морським шляхом зробили ринок дещо перенасиченим, але як і у випадку з КАС у 2018 році. Товару багато на півдні, а на сході, де він краще купувався, була посуха і багато хто не сіявся. Сульфоамофос пропонується вже по 11800 грн/т, порт. Амофос – 15500-16000 грн/т, порт.

Трейдери готуються до азотного сезону, тож всі комплексні добрива будуть відходити на третій план. Лише в грудні відновиться попит на NPK.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець червня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 8,5 млрд грн.