Фосфорні добрива дешевшають у світі. Тим часом в Україні подорожчала селітра

Без рубрики, Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки останнього тижня жовтня 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • Індійський тендер перестав хвилювати ринок, відбувається відкат ціни
  • Селітра номінально дорога, але немає свіжих бізнесів
  • Аміак покращив цінові позиції
  • Амофос знову подешевшав

Тендер по карбаміду в Індії пройшов, і ринок затих. Розраховувати на зростання ціни в таких умовах важко. Торгівлі з чорноморських портів також не відбувалося.

Відомо про підготовку до відправки декількох партій товару МХК Єврохім з Туапсе – 16 тис. тонн в Канаду і 21 тис. тонн в Еквадор, на початок листопада. Ціна в регіоні на прильований товар (озвучується постачальниками) близько 230 дол. США / т, FOB. Покупці вважають справедливою ціну ближче до 220 дол. США / т, FOB. З Балтики була відмічена ціна на товар навіть на рівні 240-245 дол. США/т, FOB.

Гарною новиною для виробників аміаку стало покращення ціни на аміак до 270 дол. США/т, CFR – Туреччина. Продажі з Південного до Туреччини на першу половину листопада в кількості 14 тис. тонн двома лотами. Вартість фрахту 30 дол. США/т, покупці – компанії Губреташ і Петкім.

Котирування на аміачну селітру на Чорному морі номінально залишаються на рівні 165-170 дол. США / т, FOB, а на Балтиці нітрат амонію вартував 170-175 дол. США / т, FOB. Попит низький.

Фосфорні добрива дешевшають, але продажів небагато. Пропозиції покупців на продукцію моноамоній фосфату в портах Балтики починаються з 270 дол. США/т, FOB.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • В Україні подорожчала селітра
  • NPK з Білорусії на 10 дол. США/т подорожчали
  • Трейдери не квапляться з покупкою NPK, а по селітрі вже розписується січень
  • Імпорт селітри почався з Польщі та Казахстану

Подорожчання селітри до 7000-7100 грн/т, СРТ з 1 листопада вже дозволяє сподіватись на те, що найнижчі ціни пройдено і трейдери зітхнуть з полегшенням, адже обсяги викупленого продукту значні. При цьому аграрії не квапляться із викупом товару, але попит активізувався, передусім – на півдні.

Наразі в регіонах на складах селітру можна купити по 7400-7500 грн/т, бег/мішок. Казахстанську селітру в мішках в обсязі 2000 тонн імпортовано для продажу на півдні. Близько 3 тисяч тонн польської селітри було завезено трейдерами на захід та на південний захід країни. В порту Миколаїв завезено та вже продано партію в 10 тис. тонн грузинської селітри.

Білоруська нітроамофоска продається по 330 дол. США/т, ДАП, це на 10 дол. США/т вище, ніж на жовтень. Цікавість трейдерів мінімальна. Імпорт з боку Греції та Туреччини очікується в грудні.

Також подорожчали NPK з Литви на 10 дол. США/т в середньому. Причина подорожчання криється у відсутності альтернатив для українського покупця.

Крім того, зростають міжсезонні ризики у трейдерів, але ціна зросла, передусім, у виробників.

В листопаді вже продано весь обсяг селітри українського виробництва на грудень, тепер продається січень. Попит досить високий серед крупних господарств, однак більшість агрохолдингів забезпечені, тож від цього часу основний покупець – середні господарства.

Азотні добрива в листопаді будуть в пріоритеті, формується попит на КАС та карбамід. Чекаємо, що ціна на ці азотні добрива зросте вже в середині листопада. Поки що перший можна купити по 6100-6200 грн/т, FCA, другий – 7200-7400 грн/т, FCA. Активний сезон для ринку закінчиться вже в 20-х числах грудня, тож для оптових закупок залишилось 45-50 днів.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець вересня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 10,8 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців