Експерти ринка прогнозують падіння ціни на добрива

Огляд ринку мінеральних добрив
минеральные удобрения

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (10-14 вересня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

 • Монопольним постачальником карбаміду для країн Латинської Америки стала Балтика
 • Близькосхідні постачальники продають карбамід на жовтень по цінах від $308 за тонну, FOB
 • Аміак продавався по $335 за тонну, FOB на Чорному морі
 • Турецька селітра пропонується по $215 за тонну, FOB;
 • На фосфорні добрива чекає перегляд цін
 • В Китаї нові ціни на калій

Китайські компанія Sinochem, CNAMPGC, CNOOC підписали новий річний контракт на постачання калію хлористого з БКК (Білорусь). Нова ціна – $290 за тонну, що на $60 вище за попередні цифри. Це зростання на 25% є перемогою білоруських постачальників. На ринку NPK добрив це матиме вплив навесні наступного року, не слід чекати значного зростання цін, але воно матиме місце.

Фосфорні добрива у світовій торгівлі показують значно менші тенденції до зміни цін. Водночас, ринок збалансований. Треба враховувати, що на основних ринках затишшя, тож можливі корекції цін.

Ціни на азотні добрива на Чорному морі залишаються стабільними, тоді як на Балтиці ціни на карбамід досягли $275-279 за тонну, FOB, а нітрат амонію припинив удорожчання.

Туреччина купувала російський аміак на Чорному морі по ціні біля $335 за тонну, FOB. Поки що ціни високі, хоча традиційно їх зростання відбувається в листопаді. На Близькому сході карбамід оцінюється в $308 за тонну. Подорожчав аміак, в середньому за нього у Перській затоці просять $350 за тонну.

 

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:

 • Наприкінці минулого тижня селітра впала в ціні разом із карбамідом та КАС
 • Комплексні добрива продаються активніше за інші, хоча темпи продажів падають
 • Російські постачальники знижують ціни на NPK
 • Фосфорні добрива оптом вже не цікавлять трейдерів, ринок переорієнтовується на весну
 • В Україні на газу працює лише Черкаський Азот

За підсумками Одеського агрофорума можна стверджувати, що найближчим часом очікується здешевлення азотних добрив, що триватиме до грудня, зниження цін на нітроамофоску та поступове здорожчання калійних добрив. Форум зібрав 180 делегатів з України та сусідніх країн. Найбільш жвавою темою для обговорення був імпорт корабельних партій добрив в Україну.

Тим часом селітра впала в ціні до рівня 9750 грн за тонну, карбамід – 11700 грн за тонну, а за КАС виробники попросили 8520 грн за тонну, СРТ. Зниження пояснюється закупівлею та вкрай повільним вивозом продукції із заводів. Якщо враховувати, що попереду жовтень і листопад, лише в грудні наступить дедлайн по купівлі азотних добрив. Тому зниження цін абсолютно зрозуміле.

NPK добрива дешевшають. Російські постачальники дають знижки у $15-20 за тонну на DAF, але при цьому угод небагато. Чекаємо зниження ціни на нітроамофоску до 13800-13900 грн за тонну, СРТ.

Фосфорні добрива вже дешевшають, але й попит на них невисокий. Україна не докупила, принаймні 55-60% фосфору від річної потреби. Наступний сезон аграрії будуть змушені планувати заздалегідь.

Зауважимо, даний огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 5 місяців 2018 року сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2 млрд грн. Крім того, KME – акредитований організатор торгів Prozzoro.Sale.