Добрива в Україні дорожчають разом з цінами на газ. Карбамід залишився в ціні стабільним

Наші новини, Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки третього тижня листопада 2019 року на ринках мінеральних добрив України та світу.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:
  • На ринку Індії – нові рекорди
  • Сульфат амонію може подешевшати
  • Ціни на фосфорні добрива вже досягли дна

Останній в 2019 році тендер з закупівлі карбаміду для Індії мають намір виграти виробники Китаю. Піднебесна показала, що попри пасивні останні роки, про її потенціал забувати не варто. У будь-який момент країна може «викинути» на світовий ринок свої надлишки. Чи зупинить ринкових агресорів собівартість?

Індійська компанія RCF проводила конкурс серед постачальників карбаміду 14 листопада. Поставки повинні відбутися до 19 грудня. На тендер було подано рекордну в цьому році сумарну пропозицію – 3,1 млн тонн карбаміду.

Карбамід виробництва Оману на другу половину грудня пропонується за ціною 235-240 дол. США/т, FOB. Котирування Ірану залишаються на відмітках 180-190 дол. США/т, FOB, але й за такою ціною попит на підсанкційний товар мінімальний. Поки такі рівні є базовими для ціноутворення на другу половину грудня 2019 року.

Тиск на ціни на сульфат амонію, що викликано надлишком китайського товару, триває. Експортна активність виробників капролактамового сульфату амонію з СНД залишається низькою і у відсутності продажів ціни залишаються на рівні 120-126 дол. США/т, FOB, Чорне море і 124-126 дол. США/т, FOB Балтика. Котирування коксохімічного продукту, як і раніше, становлять 106-108 дол. США/т, FOB.

На ринку фосфорних добрив незначне зниження ціни відмічено в Індії. В інших регіонах залишається ціновий паритет. Аналітики ІА Інфоіндустрія очікують незначного зростання ціни на фосфорні вже на початку 2020 року. В найближчі два місяці ринок буде стабільним, адже ціни на моноамонійфосфат досягли дна.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня:
  • Добрива в Україні дорожчають разом з цінами на газ
  • Карбамід залишається стабільним в ціні, а його попит – низьким
  • NPK з Білорусії втратили популярність
  • В Україні створено найбільший консорціум з виробництва рідких добрив

Український Уряд готується до зими. Ціни на газ виросли, а з ними – і ціни на добрива. Виробників добрив було забезпечено газом до кінця року. Наразі існує висока ймовірність зростання ціни на добрива через збільшення собівартості.

Перший сигнал у вигляді зростання цін на імпортні добрива вже відмічено, адже всі країни-сусіди перейшли на зимовий «газовий режим». Ціна селітри тримається на рівні 7100-7200 грн/т, на складах товар дорожчає до 7300-7500 грн/т, бег.

Карбамід залишився в ціні стабільним. Хоча товару небагато – весь листопад направлений на експорт, але і продажів мало.

Ціна карбаміду починається з 8100 грн/т, СРТ. Трейдери дуже активні, забезпеченість аграріїв за даними ІА Інфоіндустрія не перевищує 30-40%. Карбамід потрібен для ярової сівби, так як і NPK. Обидва продукти не купувались в необхідній кількості, що означає потенційно високий попит. На цьому фоні складно прогнозувати ціни на інші азотні добрива на зимовий період.

NPK з Білорусі після подорожчання стрімко втратили темпи продажів. Так само можна сказати про фосфорні добрива. Проте, якщо по фосфорних вже досягнуто мінімальних цін відносно світових розцінок, то по комплексним добривам є запас у 50 дол. США/т.

Нітроамофоска оцінюється у 10500-10800 грн/т, FCA, та 11000 грн/т, СРТ. NPK 8:19:29 можна купити по 13000 грн/т с доставкою на вільному ринку, нові обсяги пропонуються дещо дешевше, але попит низький.

Компанії Гросдорф та ЦІІАТ об’єднались від прапорами Гросдорф. По суті, відбулось поглинання. Це два найбільші виробники рідких добрив в Україні, які мають найбільшу номенклатуру товарів: КАС, РКД, РК – добрива. Також стало відомо, що Гросдорф вже виграв перший тендер на постачання РКД 8:24 українському агрохолдингу.


Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на купівлю і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи «Інфоіндустрія».

Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. Станом на кінець вересня, сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 10,8 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців