Час закуповувати селітру, існує ризик дефіциту

Огляд ринку мінеральних добрив

Товарна онлайн-біржа Kyiv Mercantile Exchange – КМЕ: підсумки ділового тижня (21 – 27 січня) на ринках мінеральних добрив України та світу.

Невизначеність на світовому ринку добрив безпосередньо впливає на котирування Балтійсько-Чорноморського регіону. Ніяких різких рухів учасники ринку поки не робили – як і очікувалося. Вже зрозуміло, що кардинального зміцнення ціни в світі не відбудеться.

Огляд новин на світовому ринку добрив. Основні події тижня:

  • На черговому тендері Індія купила лише 515 тис. тонн карбаміду
  • Ціна на імпортну селітру зменшилась у Туреччині
  • Є перше зниження ціни на фосфорну кислоту
  • Котирування на аміак на Чорному морі залишаються стабільними

Ціни на аміак тримаються на Чорному морі та Балтиці. Наразі аміак можна купити не дешевше 265 дол. США/т, FOB – Чорне море, ціна на Балтиці – 282 дол. США/т, FOB. Стабільність пояснюється нестачею аміаку та високою активністю на східно-європейському ринку азотних добрив.

Покупці нітрату амонію на найближчі три тижні викуплять більшу частину весняних обсягів.

Враховуючи масовий викуп селітри у місцевих виробників в Східній Європі, Туреччина та Болгарія почали знижувати ціни на селітру для експорту. Фактично, зниження вже склало 30-35 дол. США від ціни за грудень.

Індійська державна компанія ММТС викупила лише 515 тис. тонн карбаміду, замість 600 тис. тонн. Частину продукту зарезервували трейдери, вже пропонують по ціні у 280 дол. США/т, FOB. Тим не менш, ціна на китайський карбамід залишилась в діапазоні 285-287 дол. США/т, FOB.

Індійська державна компанія та компанія ОСР (Марокко) погодили зниження цін на фосфорну кислоту на 18 дол. США/т. Незважаючи на дефіцит фосфору в другому півріччі 2018 року, на початку року баланс фосфорної сировини був дещо профіцитним. Можна сподіватись, що в травні знизяться ціни на фосфорні добрива у Східній Європі.

Огляд новин міндобрив на ринку України. Основні події тижня: 
  • В Україні стрімко зростають продажі селітри
  • Азотні добрива залишаються в дефіциті
  • Жодних обмежень для імпорту на весняний період Уряд не передбачує

Імпорт добрив зрушив з місця. На урядовій нараді митниця доповіла про скорочення обсягів надходження від митних платежів та ПДВ при імпорті товарів. Уряд не погодився піти на зустріч виробникам щодо квотування імпорту та впровадження спецмит. Тим часом, оформлення в портах затягується на 7-10 днів.

Час закуповувати селітру, є ризик дефіциту. Розраховувати на дешевшу селітру з Туреччини не варто. Турецьку селітру закуповують для постачання з другої половини лютого, тож на ринку України товар з’явиться лише в березні, коли сезон буде в розпалі. Враховуючи 10-15 днів транспортування з портів до центру України, селітра просто не встигне потрапити на ринок. Хто заздалегідь потурбувався про закупку добрив, вже має можливість внести їх вчасно.

Ціни на селітру залишаються на рівні 11 300-11 400 грн/т, склад. Складські продажі зростають щодня. Попит на селітру вже повільно росте на Заході та Півдні України.

Аналітичне агентство Інфоіндустрія повідомило про поставки селітри з Воронезької області. Перша партія з Росії з виплатою мита найближчим часом з’явиться в Україні. Експерти не очікують масового ввозу селітри в лютому з Росії.

Очікування імпорту з Росії неможливі, тому що там ціна зросла з 185 до 195 дол. США/т, FCA – станція постачальника. Основні поставки імпорту – з Грузії та Туреччини. Кількість імпортерів не зросла, зменшився імпорт з Казахстану.

На другому місті за популярністю – сульфат амонію. Карбамід тільки починає закупатись, як і NPK. Активність продажів дуже висока.

Сульфат амонію подорожчав до 8 200 грн/т, СРТ. Зростання ціни сезонне. На інші добрива ціни в Україні залишаються відносно стабільними.

Зауважимо, огляд зроблено на підставі даних з торгів та заявок на покупку і продаж товарної онлайн-біржі КМЕ та даних аналітичної групи Інфоіндустрія.


Для довідки: Kyiv Mercantile Exchange – новітня українська товарна онлайн-біржа. Реалізує світові стандарти біржових торгів на українських ринках сільськогосподарської, хімічної та нафто- продукції. За 2018 рік сумарний оборот торгів на Kyiv Mercantile Exchange перевищив 2,6 млрд грн.

Мінеральні добрива від виробника з

відтермінуванням оплати до 6 місяців